تبلیغات
تیتراژهای تلویزیون با کیفیت بالا - نماز و بارهای الکتریکی زاید بدن
 
تیتراژهای تلویزیون با کیفیت بالا
اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب العصر و الزمان

سلام...

داشتم تو اینترنت می گشتم اینو پیدا کردم.. گفتم خالی از لطف نیست بذارم تو وبلاگم.. درباره اثرات نماز بر بدنه

میدان مغناطیسی بدن انسان

هارولد بور از دانشگاه ییل برای اولین بار با انجام یک آزمایش ساده ، به وجود میدان در اطراف موجود زنده پی برد. او با توجه به یک مولد الکتریکی که در آن آهنربا در داخل سیم پیچ دوران می کند و جریان تولید می کند، سمندری را در یک ظرف آب نمک قرار داد و ظرف را به دور سمندر چرخاند. الکترودهایی که در این ظرف وجود داشتند و به یکی گالوانومتر حساس متصل شده بودند، یک جریان متناوب را نشان دادند.هنگامی که بور این آزمایش را بدون سمندر انجام داد، گالوانومتر هیچ جریانی را نشان نداد. این بدان معنی بود که در اطراف موجودات زنده میدانی وجود دارد که خاصیت مغناطیسی هم دارد. بور این وسیله را بر روی دانشجویان داوطلب خود امتحان کرد و مشاهده کرد این میدان در بدن انسان نیز وجود داردو کاملا تابع از رویدادهای اساسی زیست شناختی بدن است.

او این میدان را میدان حیاتی نامید، زیرا هرگاه حیات از بین برود میدان حیاتی نیز از بین می رود به طوری که یک سمندر مرده در دستگاه بود هیچ پتانسیلی را به وجود نمی آورد.

 

تشکیل میدان مغناطیسی بدن انسان

همانطور که می دانید در بدن ما میلیون ها عصب وجود دارد که کار انتقال پیام در بدن به وسیله ی تحریک الکتریکی این عصب ها صورت می گیرد. و در اثر شارش بار در اعصاب ما به دور آن ها یک میدان تشکیل می شود و میدان بدن ما در اثر فعالیت همزمان میلیون ها عصب به وجود می آید.

 

امواج مغزی

دستگاه الکتروآنسفالوگرام یا موج نگار مغز چهار نوع منحنی از امواج مغزی ارائه می دهد که عبارتند از: آلفا، بتا، لتا و تتا. ریتم های دلتا کند ترین امواج مغزی با تناوب از 1 تا 3 دور در ثانیه بوده و اغلب در خواب عمیق ظاهر می شوند. به نظر می رسد که ریتم های تتا که دارای تناوب 4 تا 7 دور در ثانیه می باشند به خلق و خوی بستگی داشته باشد.

ریتم های آلفا از 8 تا12 دور در ثانیه، در اوقات تفکر، تامل آزاد رخ داده و در اثر تمرکز حواس و توجه قطع می شود و بالاخره ریتم های بتا با تناوب 13 الی 22 در ثانیه ظاهرا منحصر به نواحی جلویی مغز یعنی جائیکه فعالیت های پیچیده ی فکری رخ می دهد می باشند.

امواج آلفا امواج بسیار مهمی هستند که به وسیله ی هانس برگر روانپزشک آلمانی کشف گردیدند و به گفته ی او با نوعی هشیاری و خودآگاهی معطوف به درون ظاهر می شوند و تغییرات فیزیولوژی مهمی در بدن ایجاد می کنند مانند تمرکز و یادگیری و... .

 

میدان مغناطیسی بدن و امواج مغزی در معرض خطر

حتما تا به حال درباره ی خطرات گوشی های تلفن همراه یا زندگی در نزدیکی نیروگاه های برق شنیده اید. بنا به تحقیقات پروفسور لای امواج الکترومغناطیسی که از نیروگاه های برق یا از وسایل برقی مانند سشوار، ریش تراش، پتو برقی و... ساتع می شود به DNAسلول های مغزی آسیب می رساند و قابلیت ترمیم را در آن ها از بین می برد.

میدان های مغناطیسی خارجی علاوه بر آسیب به مغز اثر منفی دیگری نیز بر بدن دارند. این میدان ها باعث ایجاد خلل در میدان مغناطیسی طبیعی بدن می شود.همانطور که می دانید حدود 70% بدن مارا آب تشکیل می دهد و مولکول های آب به صورت دو قطبی هستند و وقتی ما در معرض یک میدان مغناطیسی خارجی قرار می گیریم این مولکول ها در جهت آن میدان قرار می گیرند و این پدیده باعث می شود که نظم میدان مغناطیسی بدن ما ه هم بخورد.

علاوه بر عوامل خارجی یک سری عوامل داخلی نیز وجود دارند که باعث ایجاد خلل در میدان بدن می شوند. مهم ترین آن ها بارهای الکتریکی ای هستند که در هنگام شارش بار در عصب در اطراف آن به وجود می آیند و به صورت الکتریسیته ی ساکن در بافت های بدن ذخیره می شوند و میدانی که در اطراف این بارها به وجود می آیددر میدان بدن خلل ایجاد می کند.

این بارها به خصوص در نقاطی که تراکم اعصاب بیش تر است ذخیره می شوند و به دلیل این که هم تراکم زیادی دارند و هم در نزدیکی عصب های بیش تر و مهم تری قرار دارند برای بدن به شدت مضرند. از جمله این نقاط سر و دست ها و قسمت مچ پا به پایین است و در بین این سه قسمت، سر اهمیت ویژه ای دارد زیرا بارهای ذخیره شده در آن علاوه بر ایجاد خلل در میدان مغناطیسی مغز باعث اغتشاش در امواج مغزی نیز می شوند.

همانطور که گفته شد میدان های مغناطیسی در بدن اثر سوء دارند. ما روزانه بیش از چند دقیقه در معرض میدان هایی مثل سشوار و تلفن همراه نیستیم اما در تمام طول عمر خود در معرض میدانی بسیاد قوی تر قرار داریم و آن میدان مغناطیسی زمین است و عوامل داخلی اغتشاش در میدان بدن ما نیز فعالیت های حیاتی و جتناب ناپذیری هستند که در تمام طول عمر ما در جریانند پس چگونه می توان این اثرات سوء که باعث خلل در بدن ما و بیماری هایی مانند سرطان می شوند را خنثی کرد؟

باید گفت که خداوند راه حل تمام این سوالات را در یک عمل ساده که امکان انجام آن برای همه ی افراد وجود دارد و بیش از چند دقیقه هم وقت نمی برد و هیچ ضرر و عوارضی ندارد به انسان هدیه داده است و آن نماز است.

به طرز شگفت انگیزی اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله بایستد میدان مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می شود در مدتی که در نماز است میدان بدنش منظم می شود.

یکی از نکات بسیار جالبی که پروفسور بور به آن دست یافته بود این بود که دریافت که در بدن تمام دانشجویان مونث ماهی یک بار تغییرات ولتاژ شدید ایجاد می شود و میدان بدن به منظم ترین حالت خود می رسد و به همین دلیل است که زنان نیازی ندارند که درین مدت نماز بخوانند.

و اخیرا نیز کشف شده است که علت اینکه قلب زنان منظم ترو قوی تر از قلب مردان می زند نیز این است که مردان این تقویت ولتاژ را ندارند.

 

نماز و بارهای الکتریکی زاید بدن

همانطور که قبلا اشاره شد بارهای زایدی که در اثر تحریکات الکتریکی اعصاب به وجود می آیند هم بر میدان بدن و هم بر امواج مغزی اثر سوء دارند و این اثرات در نواحی ای که اعصاب در آن تراکم بیش تری دارند خطرات جدی تری ایجاد می کنند و باید هر چه سریع تر از آن نواحی دور شوند و به طرز حیرت آوری می بینیم که این نواحی دقیقا نواحی ای هستند که در وضو شسته می شوند

و بنا به تحقیقات صورت گرفته بهترین راه دفع این بارهای زاید استفاده از یک ماده ی رساناست که سریع ترین و ارزان ترین و بی ضررترین ماده برای این کار آب است و جالب اینجاست که هرچه آب خالص تر باشد سریع تر بارهای ساکن را از بدن ما به اطراف گسیل می دهد و هیچ مایعی مانند آب خالصی که در وضو به انسان سفارش شده این اثر را ندارد.

 

نماز و امواج مغزی

با دفع بارهای زاید در وضو امواج مغزی در ایده آل ترین حالت قرار می گیرند . علاوه بر آن حالت تمرکزی که در هنگام نماز در انسان به وجود می آید تشعشع امواج آلفا را به اندازه ی قابل توجهی بالا می برد و توانایی مغز را در تولید این امواج بالا می برد.

 

منبع :خبرگزاری قرآنی ایران

برگرفته از : http://masafportal.com


یاعلی

نوع مطلب : دست نوشته من - موضوع آزاد، مقاله، مذهبی، 
برچسب ها : نماز، بار الکتریکی، امواج مغزی، آلفا، وضو، میدان مغناطیسی،
لینک های مرتبط :


جمعه 30 تیر 1391 18:22
واقع خدا بکوشه این بودایی های کثیف رو!
آره اصلاحات میانمار خیلی وقته شروع شده! دارن مسلمونارو اصلاح میکنن!!
شما هم هیچ وقت با اعصاب خورد پشت فرمون نشین
جمعه 30 تیر 1391 00:43
سلام
خیلی غمگینم[تشویش]
چرا اینقدر ...
یه مطلبی دیدم که تو وبم گذاشتم! قلبمو واقعا تکون داد
پنجشنبه 29 تیر 1391 10:00
سلام
ببخشید دیگه یه دو سه روزی نبودم!
پیشاپیش رسیدن ماه رمضون رو تبریک میگم!
بنده خداسلام
همچنین ماه رمضون شما هم مبارک
دوشنبه 26 تیر 1391 01:23
سلام
جالب بود دمت گرم
اینو شنیده بودم
بنده خداسلام
من خودمم یه جور دیگه و شاید کامل ترشو شنیدم
اما اینو تازه با سند پیدا کردم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

سـلام، ســعی می کنم فایل هایی که میذارم کپی رایت نداشته باشـــن یا اگه دارن مهـــــلتشون تمــــــوم شده باشه
همه فایل ها رو ان شاء الله با لینــــــک مستقیم متعلق به خودم میذارم نه لینکای سایتا و وبلاگای دیگران

مدیر وبلاگ : بنده خدا
پیوندهای روزانه
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
برای تعجیل تو فرج امام زمان لطفا تعداد صلواتایی رو که می خوای بفرستی انتخاب کن.
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت